Webroot – Antywirus

banner-webroot

Webroot to to niezwykle szybki, wydajny nowoczesny system antywirusowy. Wysoką skuteczność oraz przytłaczającą konkurentów szybkość Webroot zawdzięcza nowatorskiemu podejściu do skanowania systemu plików w komputerze.

Ochrona On-Line / Of-Line
Webroot nie przechowuje sygnatur szkodliwego oprogramowania na komputerze użytkownika, jego siłą jest skanowanie plików w chmurze. System analizuje pliki na podstawie ogromnej bazy danych w której zgromadzone są informacje o zagrożeniach – Webroot Intelligence Network, a która znajduje się na serwerach producenta. To właśnie możliwość używania (Webroot Intelligence Network) daje Webroot’owi tak ogromną wydajność połączoną z niskim zapotrzebowaniem na zasoby maszyny lokalnej. Jego rozmiar po instalacji to zaledwie 2MB.
A co w przypadku kiedy nie mamy dostępu do Webroot Intelligence Network? Do takiej sytuacji Webroot również jest doskonale przygotowany. Wszystkie nowe pliki, które znajdą się na dysku – a nie były wcześniej przez Webroota sprawdzone – będą traktowane jako potencjalnie niebezpieczne, nieznane. Nawet zaufane instalatory lub aplikacje portable będą monitorowane i uruchamiane w bezpiecznym środowisku sandbox. Dzięki takiemu rozwiązaniu, producentowi w sposób proaktywny udało się podejść do zagadnienia ochrony offline, a więc do sytuacji, kiedy typowy „antywirus w chmurze” nie może odwołać się do serwerów z informacjami o zagrożeniach.

 

pcMag16timeWinner

 

sem-av-slide-disk

Czasem, małe jest lepsze.


Webroot zużywa 143x mniej zasobów na dysku niż drugi w kolejności Norton Antivirus. Obok znajduje się porównanie zużycia zasobów dysku przez Webroot’a w odniesieniu do innych popularnych stystemów antywirusowych.

sem-av-slide-ram

Nie spowalniamy Twojej pracy.


Webroot używa 11 razy  mniej pamięci komputera przy pracy w tle niż następny w kolejności konkurencyjny system. Diagram po lewej pokazuje zużycie pamięci RAM komputera w trakcie pracy systemu antywirusowego w tle.  Wartości zostały pomierzone na podstawie 10 uśrednionych pomiarów, wykonanych niezależnie, po upływie 60 sekund od uruchomienia systemu operacyjnego.

sem-av-slide-scan

Twój czas jest cenny.


Webroot to także najszybszy system antywirusowy. Na diagramie obok przedstawiono wyniki skanowania uzyskane w podobnych testach dla 5 systemów antywirusowych. Webroot osiągnął wynik 01:12m, co czyni go 16 razy szybszym od średniej wyników pozostałych czterech systemów antywirusowych.

 

 

 

 

Ofertę cenową i odpowiedzi na szczegółowe pytania udzieli konsultant pod numerem tel: +44 / 649 58 85 (od pn do pt, w godz. od 8:00 do 16:00)