Ochrona danych – Backup

Zabezpieczenie danychBackup to niezwykle skuteczna metoda ochrony danych przed zniszczeniem i utratą, polegająca na wykonywaniu ich kopii bezpieczeństwa na nośnikach zewnętrznych. Ideą backupu, jest możliwość odzyskania zabezpieczonych w ten sposób danych w sytuacjach awaryjnych, skutkujących utratą plików na urządzeniu źródłowym.

Zdjecie_dlaczego_warto_robic_backup

Reguły Idelanego Backupu

  • Wykonywany automatycznie, czyli bez ingerencji człowieka. Pozwala to wykluczyć błąd ludzki i konieczność pamiętania o wykonaniu kopii bezpieczeństwa. Jedną z wielu zalet automatycznej archiwizacji danych do chmury jest regularność, co przekłada się na to, iż mamy możliwość posiadania zawsze aktualnych kopii cennych danych. Wystarczy raz ustalić harmonogram backupu, wybrać, które pliki chcemy zabezpieczyć, a całą resztę wykona za nas program.
  • Zewnętrzna lokalizacja kopii bezpieczeństwa. To warunek konieczny, aby mieć pewność, że kopie bezpieczeństwa cennych danych nie zostaną utracone na skutek zdarzeń losowych takich jak powódź, pożar czy kradzież.

Oferta

Oferujemy różne technologie zabezpieczania danych:

1.Kopia zapasowa na nośniku zewnętrznym – streamer lub dysk sieciowy NAS.

  • dysk sieciowy NAS - to pamięć masowa, którą podłącza się bezpośrednio do sieci komputerowej (zazwyczaj LAN, czyli lokalnej, np. domowej lub biurowej) zazwyczaj za pomocą kabla Ethernet.
  • Streamer –  urządzenie do przenoszenia danych z systemów komputerowych na taśmę magnetyczną w celu archiwizacji. Biblioteki taśmowe spełniają wysokie oczekiwania przedsiębiorstw w zakresie pamięci masowych, które wymagają wykonywania kopii zapasowych bez nadzoru, odzyskiwania danych po awarii lub możliwości ekonomicznego długoterminowego archiwizowania danych klasy biznesowej.

 

479935_1_f

2. Kopia zapasowa online – iBard24 to Twój wirtualny dysk w chmurze z funkcją automatycznego wykonywania kopii zapasowej (backup online).Synchronizacja plików oraz zdalny dostęp do danych, przy jednoczesnej możliwości pracy grupowej w chmurze, to tylko niektóre z możliwości jakie daje Ci iBard24.

Zdjecie_dlaczego_kopie_zapasowe_warto

Lepiej zapobiegać niż leczyć”. 

W przypadku utraty danych, kopie zapasowe są Twoją jedyną deską ratunku.

zdjecie_co_dzieje_sie

Dowiedz się więcej jak ochronić swoje dane pod numerem tel: +44 / 649 58 85 (od pn do pt, w godz. od 8:00 do 16:00)